Gouden Kalveren 2020 uitgereikt

Gouden Kalveren 2020 uitgereikt

04-10-2020 (18:54) - Creatie

Vrijdagavond 2 oktober zijn de Gouden Kalveren 2020, de Grote Prijzen van de Nederlandse Film, uitgereikt tijdens het Grolsch Gouden Kalveren Gala. Producties en makers van speelfilms, korte films, documentaires, televisiedrama’s en interactive werken zijn in twintig verschillende categorieën geëerd. De 40e jubileumeditie van het NFF vond dit jaar online en op locatie in heel Nederland plaats.
 

DE WINNAARS

 
Beste Korte Documentaire
Carrousel - Marina Meijer (productie: Basalt Film)
 
Beste Korte Film
See Me - Patty Stenger, Yvonne Kroese (scenario: Patty Stenger, productie: Family Affair Films)
 
Beste Interactive
Nerd_Funk: Phase 1 - Ali Eslami, Mamali Shafahi (productie: ALLLESSS)

Beste Televisiedrama
Red Light - regie Wouter Bouvijn, Anke Blondé (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)
 
Beste Acteur Televisiedrama
Ramsey Nasr - I.M. (regie: Michiel van Erp, scenario: Hugo Heinen, productie: Het Familiedrama)
 
Beste Actrice Televisiedrama
Halina Reijn - Red Light (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, regie: Wouter Bouvijn, Anke Blondé, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)
 
Beste Sound Design
Marco Vermaas - Bumperkleef (regie/scenario: Lodewijk Crijns, scenario: Lodewijk Crijns, productie: Topkapi Films)
 
Beste Muziek
Rui Reis Maia, Jasper Boeke, Diederik Rijpstra - De belofte van Pisa (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)
 
Beste Camera
Myrthe Mosterman - Goud (regie: Rogier Hesp, scenario: Anne Hofhuis, productie: BALDR Film)
 
Beste Montage
Ruben van der Hammen - Ze noemen me Baboe (regie: Sandra Beerends, productie: Pieter van Huystee Film & TV)

Beste Lange Documentaire
Ze noemen me Baboe - Sandra Beerends (productie: Pieter van Huystee Film & TV)
 
Beste Production Design
Anne Winterink - Marionette (regie: Elbert van Strien, scenario: Elbert van Strien, Ben Hopkins, productie: Accento Films, BosBros)
 
Beste Costume Design
Alette Kraan - Mi Vida (regie: Norbert ter Hall, scenario: Roos Ouwehand, productie: Phanta Film)
 
Beste Mannelijke Bijrol
Bilal Wahib - Paradise Drifters (regie/scenario: Mees Peijnenburg, productie: Pupkin)
 
Beste Vrouwelijke Bijrol
Noortje Herlaar - Kapsalon Romy (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)
 
Beste Acteur
Shahine El-Hamus - De belofte van Pisa (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)
 
Beste Actrice
Beppie Melissen - Kapsalon Romy (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)
 
Beste Scenario
Tamara Bos - Kapsalon Romy (regie: Mischa Kamp, productie: BosBros)
 
Beste Regie
Mischa Kamp - Kapsalon Romy (scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)
 
Beste Film
Buladó - Derk-Jan Warrink en Koji Nelissen voor Keplerfilm (regie: Eché Janga, scenario: Eché Janga, Esther Duysker)
 
Prijs van de Nederlandse Filmkritiek
De Prijs van de Nederlandse Filmkritiek is namens de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF) uitgereikt aan Kom hier dat ik u kus - Sabine Lubbe Bakker, Niels van Koevorden (scenario: Sabine Lubbe Bakker, Niels van Koevorden, productie: Submarine Film)